AYANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU


Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Eğitimi Yapıldı

Ayancık Meslek Yüksekokulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Eğitim Programı” düzenlenmiştir. Program, öğrencilerimizin üniversitemizi ve yüksekokulumuzu daha iyi tanımalarını sağlamak, akademik ve sosyal hayata daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmak, akademik birim yöneticilerini, öğretim elemanlarını ve idari birim yetkililerini tanımalarını sağlamak, öğrencilik yaşamları boyunca eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamaması için neler yapmaları gerektiği, sağlık, kültür ve sosyal aktiviteler, bilgi işlem, kütüphane, öğrenci hareketliliği gibi konularda ve başvuracağı birimler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

 Yoğun bir katılımın gerçekleştiği program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamıştır. Açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürümüz Sayın Öğr.Gör.Recep AYKAN, üniversitemizin kalite politikası, misyonu ve vizyonunu hatırlatarak, öğrencilerimizin başarılı ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri için yönetim, akademik ve idari birimler olarak her zaman öğrencilerimizin yanında olduğunu vurgulamıştır.

 

Programda, Yüksekokul Müdür Yardımcımız Sayın Öğr.Gör.Şemseddin ULUÇAM üniversitemizin akademik ve idari birimleri, web siteleri  hakkında; Yüksekokul Müdür Yardımcımız Sayın Dr.Öğr.Üyesi Günseli ACAR Yüksekokulumuzun teşkilat yapısı, akademik birimleri, koordinatörlükler ve öğrenci sayıları hakkında;  Yüksekokul Sekreterimiz Umut Ekren idari ve mali işlerin genel işleyişi, öğrenci işleri, kütüphane, yemekhane ve kantin hizmetleri...vb. öğrencinin ihtiyaç duyacağı birimler hakkında; Dış Ticaret Bölümü öğretim elemanlarından Öğr.Gör.Hakan ALİUSTA  akademik takvim, önlisans eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliği ile öğrenci disiplin yönetmeliği hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir. Ayrıca bölüm başkanlarımız, bölümlerinin ve programlarının tanıtım sunumlarını gerçekleştirdiler.


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016