Ayancık Meslek Yüksekokulu’nda 2022-2023 akademik güz yarı yılı itibariyle Gönüllülük Çalışmaları dersi verilmeye başladı. Dersinin temel amacı, üniversite öğrencilerinin eğitim yaşantıları boyunca edindikleri bilgi, beceri ve birikimleri kullanarak üniversite ile toplum arasındaki bağları güçlendirmektir.

Bu kapsamda; Ayancık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Yenikonak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) için bir yardım kampanyası düzenlendi. Bu kampanya ile ilkokul öğrencilerine mont, bot, okul çantası, kırtasiye malzemeleri gibi yardım toplayarak, öğrencilere ulaştırılmasını sağladılar.

Yardımların teslim edilmesinde öğrencilerimiz ve dersin öğretim elemanı; Öğr. Gör. Hacer Kübra SEVİNÇ’e Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürü; Öğr. Gör. Recep AYKAN, Müdür Yardımcıları; Dr. Öğr. Üyesi Yeşim SÜRMELİOĞLU ve Öğr. Gör. Şemseddin ULUÇAM eşlik etti. Yenikonak YİBO Müdürü Şahabettin KARABEYOĞLU ve öğretmenleri bizleri ağırlayarak şükranlarını sundular.

Öğrencilerimiz, dersin öğretim elemanı; Öğr. Gör. SEVİNÇ ve Ayancık Meslek Yüksekokulu Müdürü; Öğr. Gör. AYKAN; Bu çalışmada desteklerini esirgemeyen Ayancık Belediyesine ve adının geçmesini istemeyen diğer hayırseverlere teşekkürlerini iletti. İlkokul öğrencilerine hediyeleri dağıtıldıktan sonra, üniversite öğrencilerimiz, ilk okul öğrenciler ile sohbet ettiler ve oyun oynadılar. Etkinlik sonunda, Üniversite öğrencileri, böyle bir proje gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını, bu projenin onlara çok faydalı olduklarını ifade ettiler.