• Post category:Etkinlikler

Üniversitemizde geleneksel hale gelen ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen “Hamsi Şenliği”nde yaklaşık 1 ton hamsi tüketilirken, şenlikte öğrencilerimiz hamsiye ve eğlenceye doydu.

Üniversitemiz Öğrenci Yaşam Merkezi bahçesinde düzenlenen şenliğe; Vali Dr. Mustafa Özarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Damaroğlu, Kurum Amirleri, akademik-idari personelimiz ile merkez ve ilçelerden çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir öğrencilerimize güzel bir gün geçirmeleri temennisinde bulunarak, “Bugün Sinop üniversitesi ailesi olarak bu güzel etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesine anlamlı etkinlikler sayesinde hem kurumlarımız, birimlerimiz arasında dayanışma ve birliktelik söz konusu olurken hem de ilçelerimizde ve Sinop merkezde eğitim gören öğrencilerimiz bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkânı buluyorlar” dedi.

Konuşmaların ardından “Geleneksel 8. Hamsi Şenliğinde” ızgaranın başına geçen Vali Dr. Mustafa Özarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir ve protokol üyeleri, öğrencilere ekmek arası hamsi ikram etti.

Şenlikte Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından halat çekme, kaşıkla yumurta taşıma, sandalye kapma gibi çeşitli yarışmalar düzenlenirken yarışmalara katılan öğrencilerimiz hem keyifli anlar yaşadı hem de sürpriz hediyeler kazandı.

Programda öğrencilerimizden oluşan amatör gruplar sahne alarak, sevilen şarkıları seslendirdi.

Öğrencilerimiz program süresince Karadeniz müzikleri eşliğinde horon ve halay oynayarak gönüllerince eğlendi.